Yetkinlik Testi

YOWOMO2.0 Yetkinlik Testi. Bu test mobil araç ve sosyal medya çağında gençlik çalışmaları ile ilgili belirli görevler için yetkin olup olmadığınızı değerlendirebilmenizi sağlamak amacıyla farklı konular yoluyla size rehberlik edecektir. Testin ortaya koyduğu genel fikir şudur: Belirli görevlerle karşılaşarak yetkinlik düzeyiniz ile ilgili bir izlenim elde edeceksiniz.Twordle turkishestin sonunda yetkinlik puanına erişeceksiniz. Yine de bu test objektif bir ölçüm aracı olmayıp formatif (biçimlendirici) bir öz değerlendirme aracıdır. Bu yüzden kendi profesyonel gelişiminiz ile ilgili test esnasında ortaya çıkacak fikirler alacağınız puan değerinden daha faydalı olacaktır.

Bu test YOWOMO2.0 ortaklık projesi çalışmaları üzerine temellendirilmiştir. Yinede kullanılan ifadelerin büyük bir bölümü Singapur Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkezi Gençlik Hizmetleri ofisinden Sun Sun Lim ve Kakit Vheong tarafından geliştirilen “Sosyal Medya Kaynak Kiti” nden sağlanmıştır. Dr Sun Sun Lim Singapur Milli Üniversitesi İletişim ve Yeni Medya bölümünde Doçent olup bu testin geliştirilmesinde danışmanlık desteği sağlamıştır.

Test birbirinden bağımsız olarak cevaplanabilecek üç bölüme ayrılmıştır. Başlamak istediğiniz bölüme tıklayınız. Gençler ve ebeveynler, meslektaşlarım ve kurumum, profesyonneliğim ve uygulamaya dayaşı becerilerim.

Lütfen ,2-3 Dakikalık değerlendirme sorunalarını cevaplayaraktesti geliştirmemize yardımcı olunuz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s